Poradnik jak radzić sobie z życiem po doświadczeniu zawału serca

W Polsce, co roku zawał serca dotyka aż około 80 000 osób. Zaskakujące jest to, że coraz częściej przypadek ten obserwuje się u osób młodszych, które nie przekroczyły jeszcze 45. roku życia. Liczba ta niestety ciągle rośnie. Specjalista w dziedzinie kardiologii, dr hab. n. med. Piotr Buszman z American Heart of Poland podaje metody na zmniejszenie śmiertelności po doświadczeniu zawału.

Choroby serca na ogół są efektem niewłaściwego stylu życia, co obejmuje złe nawyki żywieniowe oraz nadmierną eksploatację organizmu. Choć genetyczne predyspozycje mogą wpływać na nasze zdrowie serca, nie oznacza to, że skazani jesteśmy na choroby kardiologiczne. Starannie dbając o zdrowie naszego serca i podejmując odpowiednie decyzje w kluczowych momentach, możemy unikać wielu poważnych komplikacji i utrzymać dobre zdrowie naszego serca.

Zawał serca jest poważną chorobą, która może prowadzić do skomplikowanych i niebezpiecznych powikłań, między innymi do zgonu. Na szczęście, dzięki odpowiednim działaniom, jest możliwe zmniejszenie ryzyka śmierci po doświadczeniu zawału. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych strategii, które mogą pomóc w poprawie rokowań dla pacjentów po doświadczeniu zawału serca.