Dom seniora Bielsko-Biała – w trosce o dobrą opiekę

Mimo wielkiej miłości do bliskich nam osób w podeszłym wieku, nie zawsze jest możliwość, by zapewnić im należytą opiekę. Dom opieki z fachowym personelem to często jedyne komfortowe rozwiązanie.

Nie zawsze jest możliwa całodobowa opieka przy osobach starszych, gdy na co dzień egzystują one w swoich mieszkaniach. Trudno jest samemu zająć się bliskimi osobami, gdy przytłaczają codzienne obowiązki, a opieka jest konieczna przez 24 godziny na dobę. Nie każdy może też pozwolić sobie na wynajęcie prywatnej opiekunki, która zajmowałaby się seniorem. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są domy seniora. Często też same osoby w podeszłym wieku, które są samotne, decydują się na zamieszkanie w takiej placówce. Istotnym elementem, który także powinien mieć wpływ na decyzję o zamieszkaniu osoby starszej w domu seniora jest to, czy mieszka ona sama. I nie chodzi tu tylko np. o brak pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Taka osoba może się też czuć bardzo samotna. A to znacząco może wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia.

Dom opieki – kiedy się zdecydować

Umieszczenie starzej osoby w domu opieki nie jest rzeczą łatwą. Jednak musi musimy mieć świadomość, że to właśnie tam otrzyma ona należytą opiekę. A to przełoży się na komfort życia seniora – dbałość o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy więc podjąć tę decyzję w trosce o dobro najbliższych? Przede wszystkim w sytuacji, gdy osoba ma problemy z poruszaniem się lub spędza cały dzień w pozycji leżącej. Taki stan rzeczy uniemożliwia wykonywanie podstawowych czynności. Dom seniora jako rozwiązanie sprawdzi się więc w przypadku osób przewlekle somatycznie chorych. Domy seniora zapewniają więc też całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym. Istotnym elementem, który także powinien mieć wpływ na decyzję o zamieszkaniu osoby starszej w domu seniora jest to, czy mieszka ona sama. I nie chodzi tu tylko np. o brak pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Taka osoba może się też czuć bardzo samotna. A to znacząco może wpłynąć na pogorszenie stanu psychicznego starszego człowieka. Niestety ma to negatywny wpływ również na zdrowie fizyczne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dom opieki dla ludzi w podeszłym wieku

Przede wszystkim podstawą jest fachowa i empatyczna opieka – tak jak przy wyborze dom opieki Bielsko. Wtedy to osobom wymagającym pomocy, przewlekle chorym, w podeszłym wieku będzie zapewniona kompleksowa opieka i wsparcie. Dobrze też, gdy na miejscu prowadzona jest rehabilitacja i jest zapewniona opieka  medyczna. Dbałość o  stan zdrowia pensjonariuszy to kwestia kluczowa. Istotne jest też, by w domu opieki była miła rodzinna atmosfera. Kluczowe jest też, nie tylko w przypadku osób niepełnosprawnych, by budynek domu seniora był pozbawiony barier architektonicznych. To samo dotyczy okolicy. A ona – dla dobrego samopoczucia seniorów – powinna być malownicza. Wszystkie te warunki spełnia opcja dom seniora Bielsko.

Domy opieki to nie tylko pomoc seniorom, ale także członkom ich rodziny. Mogą oni mieć pewność, że kochane przez nich osoby mają zapewnioną pomoc. Warto pamiętać też o tym, że pobyt osób starszych w domach opieki może być początkowo stresujący. Warto więc odwiedzać często swoich ukochanych.