Przejście na emeryturę się nie opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że w pewnym momencie rezygnacja z życia zawodowego jest koniecznością. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że sytuacja nie jest idealna – przejście na emeryturę nie jest równoznaczne ze spokojnym życiem.

Co się dzieje?

Oczywiście nie jest to temat, który możemy sprowadzić do jakiegoś jednego czynnika. Choć rzecz jasna wypada przyznać, że sporym problemem jest inflacja. Sytuacja emerytów od dawna nie jest pozytywnie oceniana, ale obecne realia przechodzą ludzkie pojęcie. Obecne realia to coś, co dotyczy nie tylko emerytów, ale to teraz nie jest istotne.

Nie ma też co ukrywać, że obóz rządzący stara się zadbać o dobro najstarszych. Niektórzy mogą powiedzieć, że ma to związek z przyszłorocznymi wyborami, ale to także zostawmy. Co więcej, możemy mówić o pomocy dla tych, którzy mimo wieku emerytalnego chcą dalej pracować. Warte odnotowania jest również to, że sprawę można określić klarowną – chodzi o kwotę wolną od podatku w wysokości 85 528 zł rocznie.

Trudno nie zadać pytania, czy można to uznać za zmianę kursu obozu rządzącego? Wydaje się, że parę lat temu dość często mogliśmy słyszeć o wcześniejszy emeryturach. Nie można też zapomnieć, że polski budżet to temat, o którym krążą przeróżne głosy. Zresztą nie ma się czemu dziwić – wiele podatków, wiele form wsparcia i wysoka inflacja. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że obecnie mamy wszystko.

Zastanawiasz się nad tym, co będzie dalej? Myślenie o przyszłości jest zrozumiałe, ale musimy pamiętać, że mowa o temacie, do którego nie sposób się dokładnie odnieść.