Jesienna pielęgnacja skóry: jak ją ożywić po szkodliwych czynnikach letnich?

Jeśli chcesz odświeżyć i odmłodzić swoją skórę, jesień jest właśnie dla Ciebie. To idealna pora na zastosowanie naprawczych i bardziej intensywnych zabiegów medycyny estetycznej, które w tym okresie roku możemy przeprowadzić bez obaw.

Latem skóra jest narażona na negatywne wpływy promieniowania UV, wysokie temperatury, słoną wodę morza oraz działanie klimatyzacji. W rezultacie tych czynników, po letnim sezonie skóra często staje się wyraźnie odwodniona, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Z tego względu traci ona swoją dobre kondycję i potrzebuje intensywnej regeneracji, nawilżenia i odżywienia.

Kolejną konsekwencją złego stanu skóry jest degradacja kolagenu i elastyny, co powoduje, że skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, a co za tym idzie – szybciej się starzeje. Na skutek tego wiele osób zauważa teraz pierwsze głębokie zmarszczki i bardziej wyraźną utratę owalu twarzy.

Lato przynosi także problem przebarwień skóry. Są one rezultatem działania promieniowania UV. W obronie przed nim, skóra produkuje więcej melaniny, naturalnego barwnika. Niestety, czasem produkcja melaniny jest zaburzona, co prowadzi do nadmiernej produkcji barwnika i powstawaniu plam w postaci przebarwień. Przebarwienia mogą przyjmować wiele różnych form – od najmniej problematycznych, drobnych piegów, po najbardziej trudne do usunięcia przebarwienia hormonalne, takie jak melasma.

Ale jesień to doskonały moment na rozwiązanie wszystkich tych problemów. To również okres, kiedy bez obaw możemy przeprowadzić intensywne zabiegi estetyczne mające na celu eliminację różnych defektów skóry. Dzięki kontrolowanemu uszkodzeniu skóry w trakcie zabiegów, możliwe jest jej przemodelowanie. W ciągu najbliższych miesięcy będzie można bezpiecznie zająć się usuwaniem blizn, poszerzonych porów, rozstępów czy zbędnego owłosienia.