Kolejne pomysły na spędzanie czasu na emeryturze

Co tu robić kiedy zaczyna się emerytura? Ja stanę przed tym dylematem za kilkanaście lat, więc mam sporo czasu na przygotowanie się do tego etapu życia. Mam jednak całkiem pokaźne grono znajomych, którzy po przejściu na emeryturę nie potrafią sobie znaleźć miejsca. Kilkoro z nich zdecydowało się pójść do szkoły.

Całe życie marzyli aby pójść na studia, ale najpierw dzieci, praca, braki finansów i w końcu mają możliwość nadrobienia marzeń. Teraz już nie dla dokumentu, ale tylko i wyłącznie dla siebie. Mówią, że dziwnie się czują uczęszczając na zajęciach z osobami młodszymi o ponad czterdzieści lat, ale z drugiej strony są szczęśliwi, że w końcu mogą coś zrobić i to przede wszystkim dla siebie. Nauka sprawia im przyjemność. Dzięki temu pobudzają też swój mózg do pracy a to z kolei pozwala na zachowanie sprawności intelektualnej na długie lata. Kiedy moja kariera zawodowa się już skończy, również myślę o tym, aby podjąć dalszą naukę.

Może języki obce, albo na przykład historia, które mnie zawsze fascynowały. Zobaczymy. W każdym razie warto planować czas emerytury wcześniej a potem tylko odhaczać wykonanie różnych aktywności.