Turnusy rehabilitacyjne w sercu Tatr!

Czy wiesz, że wcale nie trzeba być osobą starszą i schorowaną, aby korzystać z formy, jaką jest turnus rehabilitacyjny? Oczywiście, organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych podejmują się realizacji aktywnych form rehabilitacji zwłaszcza dla osób obciążonych wieloletnimi chorobami, jednak same turnusy rehabilitacyjne mogą być dostępne np. dla sportowców. W Zakopanym znajduje się wyjątkowy ośrodek, realizujący turnusy rehabilitacyjne m.in. dla osób ze schorzeniami układu krążenia czy schorzeniami układu oddechowego i wielu innych. W ramach usług, organizatorzy turnusów zapewniają m.in. dostęp do stałej opieki pielęgniarskiej. Dla jakich osób przeznaczone są turnusy rehabilitacyjne? Co oferuje Willa Widokowa Wojnar? Czy realizowane są turnusy z dofinansowaniem z PFRON? Jakie inne wyjazdy są tam organizowane?

Turnusy rehabilitacyjne bez tajemnic

Czasem, gdy nasze zdrowie jest dalekie od ideału, do życia mogą nas przywrócić konkretne zabiegi lecznicze zgodne z zaleceniami lekarza i pobyt w miejscu, gdzie naładujemy przysłowiowe akumulatory. Jakieś jest lepsze miejsce do tego niż przepiękne polskie góry i ich serce czyli Zakopane? Jeśli do tej pory ten kurort kojarzył ci się z zatłoczonymi Krupówkami to informujemy, że od teraz możesz spojrzeć na niego z nieco innej strony.

Turnusy rehabilitacyjne to przede wszystkim ponad 30 zabiegów w 14 dni, a do tego liczne atrakcje i możliwości. W trakcie pobytu masz zapewnione nie tylko podstawowe usługi jak pełne wyżywienie dostęp do wifi, dostęp do basenu czy jaccuzzi. W ramach wykupionego turnusu zyskujesz nie tylko zabiegi zalecone przez lekarza, ale także gimnastykę poranną w tygodniu, grupowe spacery z nordic walking czy muzykoterapię. Do tego wszystkiego oferujemy ci także wieczorek taneczny, wyjścia na spacery, przejazd wozami konnymi, biesiadę z muzyką góralską i wiele innych atrakcji!

Turnusy przeznaczone są dla seniorów, sportowców, a także osób z chronicznym bólem związanych z wykonywanym zawodem. W ramach turnusu można się także starać o dofinansowanie w PFRON do pobytu. Jesteśmy także przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Willa Wojnar to odpowiednio wykwalifikowane miejsce to sprawdź koniecznie Rejestr organizatorów turnusów rehabilitacyjnych, do którego jesteśmy wpisani.

W ramach dofinansowanie PFRON przyjmujemy osoby z wieloma jednostkami chorobowymi m.in. przewlekłymi chorobami wątroby, chorobami układu pokarmowego, chorobami układu krwiotwórczego, chorobami neurologicznymi, chorobami przemiany materii, zaburzeniami nerwicowymi, schorzeniami dermatologicznymi, schorzeniami onkologicznymi, schorzeniami metabolicznymi, schorzeniami reumatologicznymi, schorzeniami kręgosłupa, schorzeniami endokrynologicznymi, schorzeniami laryngologicznymi itp. Pełną listę znajdziesz na naszej stronie.

Willa Wojnar – skarb zdrowotny w sercu Tatr

Willa Widokowa Wojnar to ośrodek położony w górnej części miasta Zakopane, dzięki czemu oferuje ciszę, spokój i przepiękne widoki Tatr, które zdecydowanie pomagają w procesie zdrowienia.

O organizatorach turnusów rehabilitacyjnych wiele można powiedzieć – czy mają odpowiednie pozwolenia i możliwości? Nasza Willa położona jest w przepięknej okolicy, zaledwie 2 km od Krupówek z łatwym dojazdem prosto z Krakowa.

Oprócz zapewnienie odpowiedniej kadry tj. rehabilitanci, zyskujecie Państwo także domową atmosferę, przepyszną regionalną kuchnię oraz pełen komfort pobytu.

Uczestnicząc w różnych turnusach, mogą Państwo skorzystać w pokoi 2- osobowych, choć nasz ośrodek posiada także pokoje jedno, trzy, cztero, a nawet sześcioosobowe.

Wczasy rehabilitacyjne to nie wszystko

Czasem możesz mieć problem w wyborze turnusu odpowiedniego dla siebie lub swoich bliskich. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to oferta skierowana do naszych ukochanych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym.

Chcesz podreperować swoje zdrowie, poznać nowe osoby, a może wypocząć w cudownym otoczeniu gór? Wszystko to oferujemy na miejscu! A poza tym, do twoje dyspozycji oddajemy także wifi, basem, jaccuzzi, gimnastykę poranną, muzykoterapię i wiele innych atrakcji, o szczegółach których zapoznasz się na naszej stronie.

Zachęcamy do korzystania z turnusów dla seniorów w wymiarze 7 lub 14 dni.

Pamiętaj, że dbanie o zdrowie nie musi być mozolne, ale może zawierać przy tym wiele życzliwości, radości i wspaniałej atmosfery Tatr!