Ekskluzywne serialowe propozycje na wietrzne jesienne wieczory 2023

Przychodząca z każdym rokiem jesień, to czas, kiedy możemy poświęcić więcej uwagi naszym ulubionym serialom. Chłodniejsza aura za oknem sprzyja ciepłemu, przytulnemu otoczeniu na naszej kanapie pod kołdrą, z gorącym napojem w ręku i ciekawym serialem na ekranie. W tym roku serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO Max czy Disney+, wzbogaciły swoją ofertę o kilka porywających nowości, jak również kolejne serie dobrze już znanych produkcji. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje – z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Kontynuacja „Seksu w wielkim mieście” – „I tak po prostu” (HBO Max)
Drugi sezon produkcji „I tak po prostu…” od Max Original miał swoją premierę na platformie HBO Max pod koniec czerwca 2023 roku. Składa się on z jedenastu emocjonujących odcinków, a ostatni z nich przynosi długo oczekiwaną niespodziankę w postaci powrotu Samanthy Jones (Kim Catrall), jednej z bohaterek oryginalnej serii „Seks w wielkim mieście”. Obserwujemy tu dalsze perypetie Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon) oraz Charlotte Goldenblatt (Kristin Davis) i kilka nowych znajomych, które pojawiły się w pierwszym sezonie tej produkcji.

„Zabić ból” – dramatyczna historia kryzysu opioidowego (Netflix)
Od 10 sierpnia na platformie Netflix dostępny jest miniserial „Zabić ból” („Painkiller” w oryginale), który rzuca światło na początki kryzysu opioidowego w USA. Wszystko zaczęło się od wprowadzenia na rynek amerykański leku OxyContin w 1995 roku przez prywatną firmę farmaceutyczną Perdue Pharma, należącą do szanowanej rodziny Sacklerów. Serial składa się z ośmiu odcinków i ukazuje manipulacje rodziny Sacklerów, mające na celu promocję i obronę OxyContinu, a następnie ich starania o uniknięcie odpowiedzialności za kryzys, do czego przyczyniło się to niebezpieczne lekarstwo. W głównych rolach wystąpili: Matthew Broderick, Uzo Aduba i Taylor Kitsch.

Czarne Lustro – kontynuacja serii z bliskiej przyszłości (Netflix)
Szesnasty sezon serialu „Czarne Lustro” („Black Mirror”) miał swoją premierę 15.06.2023 na platformie Netflix. Składa się on z pięciu odcinków, a każdy z nich to osobna opowieść, pełna mrocznych i nieprzewidywalnych dylematów. Twórca serii Charlie Brooker zadbał o to, by widzowie nigdy nie czuli się zbyt pewni, co do tego co przyniesie kolejny odcinek. W tym sezonie oprócz typowych dla „Czarnego Lustra” historii osadzonych w bliskiej przyszłości, natrafić można też na odcinki nawiązujące do przeszłości oraz z elementami horroru. Salma Hayek, Aaron Paul, Josh Hartnett i Kate Mara to tylko niektóre z gwiazd, które pojawiają się w obsadzie tego sezonu.