Emerytami najłatwiej manipulować?

Nie ulega wątpliwości, że polityka wzbudza ogromne emocje. Nie ma też co ukrywać, że bardzo łatwo się pogubić.

Dużo kłamstw

Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym w polityce dominują niespełnione obietnice. Trzeba też otwarcie powiedzieć, że politycy mogą kojarzyć się z walką o władzę. Choć w teorii mamy troskę o obywateli – a przynajmniej powinniśmy mieć.

Nie można też zapomnieć o tym, że starszymi ludźmi stosunkowo łatwo manipulować. Wydaje się też, że obecna partia rządząca to świetnie wykorzystuje. Zresztą wystarczy poczytać choćby na temat emerytur.

Określenie rzeczywistości

Niektórzy mogą powiedzieć, że dobrze, iż mamy trzynastą i czternastą emeryturę. Takie myślenie jest naturalnie zrozumiałe, aczkolwiek nie wolno zapomnieć o tym, że każdy temat powinno oceniać się w ujęciu całościowym. Poziom świadczeń można oceniać pozytywnie, ale nie ceny, z jakimi mamy do czynienia. Gdy weźmie się wszystko pod uwagę, można dojść do wniosku, że wypłacane pieniądze bardzo szybko są wydawane.

Być może część osób powie, że to oczywistość i nie da się oszukać ludzi. W teorii na pewno, ale przecież teoria nie zawsze ma przełożenie na to, co dzieje się w praktyce. Nie sposób też nie wspomnieć, że winą za inflację obarczono Putina. Co więcej, zdaniem wielu osób jest to zwykła manipulacja. Wystarczy przypomnieć sobie to, co działo się od marca 2020 roku – słyszeliśmy, że wizyty w rozmaitych miejscach są niebezpieczne i pojawiały się tarcze. Choć może trzeba powiedzieć, że mieliśmy broń i to taką nie do końca wymierzoną w walkę z wirusem.