Odkryj korzyści członkostwa w PTTK dla tańszego zakwaterowania podczas podróży

Jeżeli marzysz o niezapomnianej odsłonie letniego wypoczynku na terytorium Polski i zastanawiasz się, jak znacznie zmniejszyć wydatki na zakwaterowanie, to trafiłeś idealnie! Niewielu osób zdaje sobie sprawę, że koszt pobytu w schronisku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) może być znacznie bardziej korzystny finansowo niż ceny w hotelach, nawet tych zlokalizowanych w popularnych kurortach.

Często zdarza się, że urlopowanie na rodzimym terenie jest znacznie droższe niż wypoczynek za granicą. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę stawki za zakwaterowanie w renomowanych miejscach do odpoczynku. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że w niektóre kurorty w Polsce mogą zaoferować Ci nocleg za szczególnie wysoką cenę, nawet droższą niż za granicą? Z analiz IPSOS oraz „Planów Wakacyjnych Polaków 2023” wynika, że pomimo spadających cen w popularnych polskich kurortach, podróżowanie do Grecji czy Turcji wciąż może okazać się tańsze niż wypoczynek na Mazurach czy nad Bałtykiem. Jeśli więc poszukujesz opcji tańszej, ale o podobnym standardzie, z pomocą przychodzi ci PTTK!

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze stowarzyszenie turystyczne w Polsce skupiające miłośników krajoznawstwa i podróżowania. Jego początki datuje się na rok 1873, kiedy to powstało Towarzystwo Tatrzańskie. W 1950 roku, po połączeniu z Polskim Towarzystwem Krajoznawczym, utworzone zostało PTTK.

Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem, członkostwo w PTTK przyniesie Ci wiele korzyści finansowych. Ceny noclegów zaczynają się już od 60 zł za dobę, co w porównaniu do kosztów hotelowych jest naprawdę atrakcyjną ofertą. Warto wspomnieć, że śniadanie jest często już zawarte w cenę zakwaterowania w niektórych schroniskach. Pamiętaj jednak, że ze względu na te konkurencyjne ceny, schroniska PTTK są częściej odwiedzane niż typowe hotele, dlatego rezerwacja będzie na pewno mile widziana!

Członkostwo w PTTK niesie ze sobą wiele przywilejów. Nie tylko zapłacisz mniej za pobyt w schroniskach i wypożyczenie sprzętu turystycznego PTTK (standardowy rabat wynosi 20 proc.), ale czasem będziesz mógł skorzystać również z zniżek w restauracjach czy na campingach – naprawdę warto sprawdzić! Honorowi Członkowie PTTK mogą liczyć na zniżki do nawet 80 proc.! Jeśli posiadasz Srebrną Honorową Odznakę PTTK (lub Srebrną Odznakę Zasłużonego Pracownika PTTK), możesz liczyć na 30-procentowy rabat. Osoby odznaczone „złotem” mogą ubiegać się o zniżki wysokości 50 proc.